Wood Like After - Jelentkezők

„Hazaiak, fiatalok, tehetségesek és most megmutatják, mit tud a kreatív faipar. Ismerkedj, beszélgess, vigyél haza magyar bútort!”

A Magyar Bútor és Faipari Szövetség a budapesti OTTHONDesign Ősz programsorozaton, Wood Like After pop-up store néven 2019. október 11-13. között kiállítási lehetőséget biztosít fiatal, kreatív faipari szakemberek számára.

Célunk, hogy fiatal tervezők és gyártók olyan bemutatkozási és értékesítési lehetőséget kapjanak, ahol a potenciális vásárlókkal azonnal személyes kapcsolatba kerülhetnek.

A kiállításon való részvétel előfeltétele a Szövetség által kiírt pályázati anyag megküldése volt. A szakértő zsűri által kiválogatott pályaművek kerülhetnek kiállításra a Hungexpo pavilonján.

Projektvezető: Cselényi Krisztina

Kurátor: Németh Gabriella

Bírálóbizottság: Babanecz Csaba (Skills szakértő) Kálmán Attila (Kálmán Kft.), Kálló Zoltán (Nyír-Demonich Kft.), Ligeti Ferenc (Építészmérnők,designer a Ligeti Design Kft. tulajdonosa.)

Együttműködő partnereink:  Hungexpo – OtthonDesign kiállítás, Budapesti Komplex Szakképzési Centrum, BKIK, Design Hét, PÁNFA Akkreditált Innovációs Klaszter

Helyszín: Hungexpo, G pavilon

IMG_3886_edited.jpg

Tulok Márton

2016-ban végeztem a Kozma Lajos faipari technikus szakán. Ezt követően fél évet töltöttem el egy osztrák asztalos cégnél, Bécsben. Miután hazajöttem, faiparon belül több helyen is dolgoztam figyelembe véve azt, hogy az adott cég milyen gyártásra van berendezkedve. Így szerencsém volt már szinte mindenbe belekóstolni. Két éve sikerült társulnom egy asztalos üzembe, ennek köszönhetően tudtam elkezdeni vállalkozni.

Célom kialakítani egy olyan ügyfélkört, amely stabil alapokat biztosít vállalkozásomhoz, valamint együttműködni tervezőkkel, lakberendezőkkel.

Egy saját tervezésű, tolóajtós, Japán kisszekrénnyel készültem. Korpusza tömör kerti dió melyen különféle csapozási módszerek láthatók. Fiókjai nyitott fecskefarok fogazással készült kőris fiókok.

Az ihletet George Nakashima munkásságából merítettem. Letisztult színek, lenyűgöző egyszerűség.

Anyagmegnevezés: Kerti dió és kőris

Gyártási éve: 2016

Mérete: 140x 45x 74

Tulok Márton bemutatkozóvideójához katt a képre!