A FÁTÓL A BÚTORIG

ÁGAZATI EGYÜTTMŰKÖDÉS 2015

A CONSTRUMÁN

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

09:00                  Construma kapunyitás

09:30-10:00         Regisztráció az OAFSZ és a Bútorszövetség közgyűlésére

10:00-11:30         A Bútorszövetség és az OAFSZ közgyűlései külön szekcióban

11:30-12:00         Kávészünet

12:00-12:10         „A fától a bútorig ágazati együttműködés 2015” közös konferencia nyitása, köszöntők a szövetségek elnökei részéről (Árkossy Tamás, OAFSZ elnök és Wilheim Gábor, Bútorszövetség elnök)

12:10-12:35         EuroSkills versenyek, eredmények, tervek (Fekete Balázs, BKIK alelnök, a Kézműipari Tagozat elnöke, Skills hivatalos magyarországi delegáltja és Babanecz Csaba, Euroskills helyettes főszakértő)

12.35-13.00         A Download Design ötlete, a közreműködők és a standon kiállított bútorok bemutatása. Kedvcsináló a délutáni előadásra. (Halasi Rita Mária, projektvezető-kurátor, MOME rektori megbízott és Juhász István DLA, MOME egyetemi adjunktus, a projekt gyakorlati vezetője)

13:00-13:20         Hogyan tehetjük vonzóbbá az asztalos szakmát? A faipari képzés népszerűsítésének legfrissebb eredményei, megvalósult kampányok, jövőbeli tervek. (Wilheim Gábor, a Bútorszövetség elnöke)

13:20-15:00         Ebédszünet és a Bútorszövetség és a MOME Download Design keretében megvalósult bútorok megtekintése a Construma 305B standján.

15:00-17:00                  Download Design projekt bemutatása

Az open design szemlélet, külföldi példák (Halasi Rita Mária, projektvezető-kurátor, MOME rektori megbízott)

A projekt az oktatási gyakorlatban a MOME-n (Koós Pál, MOME Design Intézet igazgatóhelyettes és Juhász István DLA, MOME egyetemi adjunktus, a projekt gyakorlati vezetője)

A design és a designer szerepe a faiparban. Milyen lehetőséget adhat ez a mai magyar vállalkozásoknak? (Cselényi Krisztina, Bútorszövetség főtitkár)

A projekt egy diák szemével

A projekt egy fiatal asztalos, cégvezető szemével (Katona Csaba, a Katona Manufaktúra tulajdonosa)

17:00-18:00          Beszélgetés, kérdések, válaszok

18:00-                  Zárás

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A jelentkezéseket követően visszaigazolásunkkal együtt e-mailben eljuttatjuk az ingyenes belépésre jogosító jegyet a Construma OtthonDesign kiállításra.

Bővebb információ és regisztráció:

Via Group International – Bútorszövetség kommunikációs partnere

Bodó Eszter